Magazín o prírode a zdraví


Kto je emitent dlhopisu?

Man Raising Right Hand

Investovanie je spojené s množstvom finančných výrazov, ktoré nedávajú často v bežnom živote zmysel. Jedným z týchto výrazov je emitent. Kto teda emitent dlhopisov je a prečo by nás, investora do dlhopisov, mal zaujímať?

 

Definícia slová emitent podľa Wikipédie je: "Spoločnosť alebo iný oprávnený subjekt, ktorý vydáva (emituje) finančný inštrument.".

 

Týmito finančnými inštrumentmi myslí napríklad investičné cenné papiere, ako sú akcie, pokladničné poukážky, alebo práve dlhopisy. Emitentom sú firmy, je ním stať, ktorý vydáva štátne dlhopisy, môžu ním byť obce a právnické osoby.

 

Čo robí?

Vydávanie investičných dlhopisov je v ich záujme pre zvýšenie ich majetku. Ako emitent dlhopisov sa navyše napríklad firmy zaväzujú k pravidelným úrokom a ku spätnom odkúpení dlhopisov k dátumu jeho splatnosti.

 

Prečo nás zaujíma?

Ako investora Vás hlavne bude zaujímať vierohodnosť emitenta. Zistite si čo najviac informácií o inštitútu, ktorý vydáva investičné dlhopisy a kúpte si dlhopis iba vtedy, ste si absolútne istí, že investície práve do tohto vydavateľa je správna voľba.

 

 

Chcete tu publikovať článok, alebo získať spätný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailom: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4