Magazín o prírode a zdraví


Jakou si pořídit zimní zahradu?

Uvažujete o pořízení zimní zahrady? Dáme Vám pár rad, které by se Vám při výběru mohly hodit.

Jaký druh zimní zahrady vybrat?

Celkem existují tři typy zimních zahrad. Nejlevnější variantou jsou levné stavebnicové zimní zahrady. Dají se složit i svépomocí a slouží zejména k relaxaci v letních měsících. Dalším druhem jsou sezónní zimní zahrady. V těchto zahradách se dá pobývat od brzkého jara do pozdního podzimu. Jsou nejoblíbenějším typem zimních zahrad. Nejčastěji se vyrábí z hliníku, a to především díky odolnosti, nenáročnosti a dlouhé životnosti materiálu. Posledním a také nejdražším typem jsou celoroční zimní zahrady. Tyto zahrady jsou velmi dobře izolované, díky čemuž se mohou stát plnohodnotnou součástí obývacího prostoru.

Orientace zimní zahrady

Lidé si většinou myslí, že orientace zimní zahrady by měla být na jih. To však rozhodně není pravidlem. Zahrada může být orientovaná jak na východ, což se hodí například lidem vstávajícím brzo. Ti si tak můžou vychutnat ranní kávu při východu slunce. Zimní zahrada může být také orientována na západ, což se zase hodí pro večerní posezení s rodinnou či přáteli. A může směřovat i na sever. Většinou totiž zahrada není orientovaná jen na jednu stranu.

Prosklená střecha - ano nebo ne?

Častým mýtem prosklených střech je, že v nich bude velké horko. To však není tak úplně pravda. Prosklená střecha se dá zastínit například markýzou nebo se také dají použít skla s vysokou odrazivostí, které jsou schopné odrazit až 50 % slunečních paprsků. Díky tomu nepřijdete o pohled na modré nebe či noční oblohu. A také tí neodeberete dalším místnostem světlo, což by se v případě pevné střechy stalo.  

Chcete tu publikovať článok, alebo získať spätný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailom: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4