Magazín o prírode a zdraví


Trápi vás stres? Vyskúšajte tieto bylinky!

Práca, škola a dokonca aj ľudia, ktorí sa vo vašom okolí pohybujú, vám môžu spôsobovať veľký stres. A to vášmu zdraviu rozhodne nerobí dobre. Ako sa so stresom vyrovnať? Niekto medituje, niekomu pomáha behanie alebo ďalšie aktivita a niekto zaháňa stres svojim obľúbeným koníčkom. Pokiaľ už ste všetky tieto veci vyskúšali, ale stres stále nemiznú, nezúfajte! Ešte nemusíte prechádzať k umelým liekom. Otvorte léčivé bylinky herbář a inšpirujte sa prírodnou medicínou!

stres

Zelený čaj

Vedeli ste, že niečo aj tak bežného ako je kapustový čaj, vám môže úspešne pomôcť zbaviť sa stresu a rovná hladinu testosteronu? Jeho príprava nezaberie viac ako 10 minút a navyše ho nájdete snáď v každom obchode. Dávajte si ale pozor na to, aký čaj kupujete. Čím kvalitnejšie čas, tým je samozrejme lepšie pre vás. Najviac si ľudia pochvaľujú japonskú Match, ktorú môžete použiť ako na prípravu čaju, tak napríklad aj pri pečení - vaše výtvory budú mať nádherne zelenú farbu.

Medovka

Čaj z medovky pomáha nielen zbaviť sa stresu, ale tiež vám pomôže pri problémoch s nespavosťou. Rovnako ako v predchádzajúcom prípade stačí iba jednoduchá krátka príprava a váš liek je na svete. Ako ešte môžete medovku využiť?

  • Ako vôňu do kúpeľa - Rozdeľte sušenú medovku do čajových vrecúšok rovnako, ako by ste pripravovali čaj. Vrecká potom len stačí vložiť do vane s teplou vodou a kúpeľ je pripravená.
  • Aróma - Podobný postup ako v predchádzajúcom kroku. Len miesto do vane použijete vrecúška so sušenou medovkou napríklad do skrine alebo pod vankúš.

Ženšen

Ženšen má tiež schopnosť pomáhať s nervovými problémami. Okrem toho vie vyrovnať hladinu cukru v krvi a povzbudiť - čo sa v stresových situáciách hodí. Najviac možností využitia máte s celým koreňom ženšenu. Pre jednoduchšie použitie ale existujú aj jeho iné formy. Trebárs vo forme kapsúl. Takto ho nájdete v internetovom obchode Exotic Herbs, kde sa predáva 100% prášok vo vegánskych kapsulách.

bylinky

Chcete tu publikovať článok, alebo získať spätný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailom: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4