Magazín o prírode a zdraví


Ako vyleštiť nerez?


Ľudia majú radi lesklé veci. Jedná sa o revolučný artefakt z doby, kedy záblesk vody bol majákom prežitie. Či už obnovujete krásne veteránske auto, robíte renováciu domov, alebo čistíte starožitnosť, je potrebné dodržiavať niekoľko základných pokynov, aby ste pre svoj projekt dosiahli najlepšie výsledky. Prinášame vám návod na leštenie nerezu.

 

Leštenie nerezu: základy

Nástroje a techniky, ktoré používate, budú závisieť od veľkosti vášho projektu, počiatočnom stave ocele a konečnom výsledku, ktorý hľadáte. Ak je oceľ poškriabaná alebo pretlačené, musíte ju pred leštením pripraviť, aby ste nekončili s lesklým povrchom, ktorý krásne zvýrazní všetky nedokonalosti.
Najskôr sa uistite, že povrch bol dôkladne očistený. Postačí jednoduchý čistiaci prostriedok. Ak pracujete na automobilovom projekte a máte bitúmenové škvrny na oceli, skvelú prácu pri rozpúšťaní dechtu s minimálnym úsilím urobí petrolej. Ak sú na odstránenie škrabance, môžete použiť brúsny papier, ktorý postupne prechádza z hrubého na jemnejšie štrk, kým nemáte hladký a rovnomerný povrch.
Kartáčovaná nerez vytvára vzor ľahkých rovnobežných čiar. Vytvára dekoratívne príťažlivosť bez odrazu. Toto riešenie je skvelé pre povrchy, ktoré budú vystavené veľkému množstvo slnečného svitu alebo jasným vnútorným svetlám. Často sa používa pre kuchynské spotrebiče.

 

Čo je potrebné?

Pre leštenie nerezu nepotrebujete žiadne špeciálne nástroje, stačí len vhodné brusivo. Lesklé a zrkadlové povrchy sú vysoko reflexné a vytvárajú sa pokračovaním progresiu jemnejších brúsnych materiálov a pridaním leštiace zmesi. Tým sa vytvára lesklý vzhľad, ktorý nás veľmi priťahuje, zároveň uľahčuje čistenie. Je tiež skvelý pre maskovanie následkov zváranie.

Na rozdiel od brúseného nerezu, lesklá povrchová úprava v skutočnosti zlepšuje odolnosť nerezovej ocele voči korózii. Leštenie vyhladzuje štrbiny, kde sa častice hrdze zhromažďujú a zachytávajú. Vďaka trpezlivosti a pozornosti k detailom môžete vytvoriť lesk podobný chrómu, vďaka čomu je tento proces ideálny pre úpravu automobilov.

 

Ďalšie aktuálne články:

Shoptet poradňa pre každého podnikateľa aj obyčajného smrteľníka

Chcete tu publikovať článok, alebo získať spätný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailom: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4