Magazín o prírode a zdraví


BIO zmrzlina: z čeho se taková zmrzlina skládá a jak se vůbec vyrábí?

V dnešním světě, kde současný trend určuje, aby se lidé stravovali lépe a konzumovali kvalitní potraviny převážně v tzv. bio kvalitě a plné zdravých a prospěšných látek, se každá firma snaží, aby těmto požadavkům vyhověli. Výjimkou není ani Adria, která se inspirovala a nově nabízí svou novou BIO zmrzlinu.

Co označení BIO představuje?

U potravin, které se skládají z organických ingrediencí, máme dobrou představu o tom, odkud tyto ingredience pochází, a hlavně jakým způsobem byli vyprodukovány. Díky tomuto principu jsou založeny tzv. BIO certifikáty, které nám ulehčují najít potraviny, které jsou vyprodukovány z lepších ingrediencí. Organická zmrzlina je z tohoto důvodu zdravější, suroviny použité na její výrobu byly vyprodukovány bez syntetických pesticidů a umělých hnojiv.

Například nerafinovaný třtinový cukr obsahuje na rozdíl od klasického bílého cukru vitamíny a minerály. Mléko a mléčné výrobky z konvenční produkce často obsahují chemické látky, které jsou v některých lékařských studiích dávány do souvislosti se vznikem rakoviny. Kromě zdravotních aspektů je dalším argumentem pro bio samozřejmě také výrazně lepší chuť.

Z čeho se zmrzlina skládá a jak se vyrábí?

Základním pilířem pro kvalitní BIO zmrzlinu je mléko a z něho vytvořena smetana. V zahraničí je tento fenomén známý a jsou s ním spojeny tzv. mléčné BIO farmy. Při výrobě BIO zmrzliny ale nejde pouze o produkci výrobků, které jsou organické a zdravé, ale také o rozvoj udržitelných a k životnímu prostředí přátelských způsobů provozování zemědělství.

Je evidentní, že zmrzlina jako druhotný produkt mléka a dalších přísad je zcela závislá na tom, jaká je dostupnost těchto surovin v BIO kvalitě a jaká je jejich cena. Cena zmrzliny z BIO surovin logicky stoupá, ale při současném BIO boomu přestává být problémem, aby si tento vysoce kvalitní produkt našel svůj trh. V zahraničí už trh s BIO zmrzlinou bez problémů funguje.

Výroba takové BIO zmrzliny se od klasické zmrzliny se výrazně neliší. Jediným rozdílem je v již zmiňovaných ingrediencích, namísto klasických se používají BIO ingredience. Následný postup je již naprosto identický. Jako první se připraví tyto suroviny, dále se zmrzlina našlehá a uloží do mrazáku, kde dozraje do své výsledné podoby.

Chcete tu publikovať článok, alebo získať spätný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailom: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4